Bir alan adı cenneti; DOFO

350 milyondan fazla alan adı yani domain kaydının bulunduğu Dofo, alan adı arayanlar için oldukça güzel bir platform.

Alan adı (domain) nedir?

Her internet sitesi “htpp://www……” ile başlayan bir adrese sahiptir. İşte bu adres o sitenin domainidir. Yani bir nevi arsadır. Alan adı alıp satmakta bir nevi sanal gayri menkullüğe benzer. Her domainin bir de hostingi yani verilerinin bulunduğu alanı olur. Fakat siz domaini alıp bir hosting almayabilirsiniz. Sadece sitenin domainini satmak da isteyebilirsiniz. Domain alıp, satmakta bir sektördür. Örneğin MNG Holding, mng.com adresini mng.com adresini daha önceden alan kişiden 500 bin TL’ye satın almıştı.

DOFO, kendisini nasıl tanımlıyor?

İnsanların, alan adı verilerine erişme şeklini demokratikleştirmeyi ve interneti serbestçe keşfetmelerini sağlayan site olarak tanımlıyor.

Nasıl çalışıyor?

Markanıza ait bir internet sitesi mi kuracaksınız? Markanızın adresini öncelikle 350 milyondan fazla kayıtlı domain adresi içinden aratabiliyorsunuz. Diyelim markanızın ismine ait bir internet sitesinin domaini daha önceden alınmışsa sizi bu domaini nasıl alacağınıza dair yönlendiriyor.

İsterseniz kayıtlı bir domain adresiniz varsa bu platform üzerinden satılığa da çıkartabiliyorsunuz.

Ayrıca trend aramaları da görebiliyorsunuz. Marka ismi bulmakta zorlanıyorsanız şayet trend aramalar ışığında da kendinize bir marka belirlemeniz de mümkün.

Hiç yatırım aldı mı?

Dofo, henüz bir yatırım almadı. Fakat, yatırımcılarla görüşmeler yapıyorlar. Yakın bir zamanda çok daha iddialı bir biçimde karşımıza çıkabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s